Tayvan vatandaşı olan Türk futbolcu Onur Doğan’ın ilginç hikayesi

Türk futbolu son yıllarda yurt dışına çok sayıda oyuncu gönderirken, bu futbolcular arasında en ilginç hikayelerden birine sahip olan isim, hiç şüphesiz Çanakkale Dardanelspor altyapısından yetişen Onur Doğan.

1987 Çanakkale doğumlu Onur, Tayvanlı bir kadınla evlenmesinin ardından bu ülkeye yerleşirken, Tayvan vatandaşlığına geçti ve Taylan Milli Takımı’nın formasını giymeye başladı.

Şu sıralar Leopard Cat adlı futbol takımında santrfor olarak oynayan Onur, bu sezon 9 maçta 4 gol 2 asistlik performans sergiledi.

Yeni adı Chu En-Le

2014 yılından bu yana şu ana dek 28 kez giydiği Tayvan Milli Takımı’nın formasıyla dokuz gol atan Onur, Tayvan futbolunun en golcü isimlerinden biri olarak göze çarpıyor. 2010 yılından bu yana bu ülkede top koşturan Onur, kariyerini büyük bir olasılıkla bu ülkede noktalayacak gibi görünüyor.

Tayvan’da “Her zaman mutlu olan” anlamına gelen Chu En-Le ismini alan ve bu ülkenin kültürüne tamamen adapte olmayı başaran Onur, eşiyle Çanakkale’de tanışmıştı.

İki çocuk sahibi olan Onur’un aktif futbolculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra yeniden Türkiye’ye dönüp dönmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir