Solana, Hedera, Conflux ve Kipto Piyasasından Sıcak Haberler!

DWF Labs, Conflux ağında Proof of Stake node’unu başlatıyor. DCG, iştiraki Genesis Global Capital’i önerdiği iflas planına karşı çıkıyor. Ağ kesintisinin ardından Solana yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Oasys Blockchain, NFT pazarı X2Y2 Pro’yu oyun ekosistemine entegre ettiğini duyurdu. Ve daha fazlası!

Solana, Hedera ve kripto piyasasında sıcak haberler var…

DWF Labs, Conflux ağında PoS node’u başlattı

DWF Labs, Conflux ağında Proof of Stake (PoS) node’unu başlattı. Böylece, BTC inovasyonunda projenin uzun vadeli değerine olan inancını ve desteğini yeniden teyit etti. DWF Labs, kaynakları stake ederek ve özel kurumsal PoS node’unu işleterek ağın güvenliğine, istikrarına ve sürdürülebilir ekosistem büyümesine katkıda bulunuyor. Bu PoS node’ları, Conflux’un Bitcoin ekosisteminde, özellikle de yaklaşmakta olan BTC Katman-2 (L2) çözümünde yenilik yapma misyonunu destekleyecek.

zkLend, ZEND airdrop sayfasının bir önizlemesini başlattı

Starknet ekosisteminde bir DeFi protokolü olan zkLend’in ZEND airdrop sayfasının önizlemesinin başlattığını duyurdu. Ancak henüz anlık görüntü alınmadığını belirtti.

DCG, iştiraki Genesis’in iflas planına karşı çıkıyor

Digital Currency Group (DCG), iştiraki Genesis Global Capital’i önerdiği iflas planına karşı çıkıyor. Böylece Genesis’in müşterilerine yasal haklarını aşan miktarlarda ödeme yapmayı teklif ettiğini belirtiyor. DCG, Genesis tarafından müşterilerine ve alacaklılarına ödenen tutarın, Ocak 2023’te iflas başvurusu sırasında kripto para varlıklarının değerini aşmaması gerektiğini söylüyor. Müşterilerine ek faydalar sağlama önerisinin ABD iflas yasasını ihlal ettiğini ileri sürüyor.

Hedera, Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı ile işbirliğine gitti

Açık kaynaklı bir proof-of-stake Blockchain olan Hedera, Suudi Yatırım Bakanlığı’yla önemli bir ortaklığa imza attı. Bu doğrultuda Hedera, 250 milyon dolar değerinde beş yıllık bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Ortaklık anlaşmasının bir parçası olarak Hashgraph Association, Suudi Arabistan’daki yerel şirketler için yapay zeka ve Blockchain de dahil olmak üzere teknik çözümler geliştirmek üzere DeepTech Venture Studio’yu başlattı. Bu bağlamda Hedera, şu paylaşımı yaptı:

Suudi Yatırım Bakanlığı (MISA) ile 250 milyon dolar değerinde beş yıllık bir anlaşmanın parçası olarak The_Hashgraph Association, şirketleri yenilikçi teknolojik çözümler geliştirmeleri için güçlendiren DeepTech Girişim Stüdyosu’nun açılışını duyurdu.

Solana yeniden başlatmaya hazırlanıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana Mainnet-Beta, Salı günü bir ağ kesintisi yaşadı. Doğrulayıcıların onayladığı üzere, işlem faaliyetlerinde geçici bir duraklamaya yol açan bir performans düşüşü ile karşılaştı. Bir Solana doğrulayıcısı olan Laine, durumu sosyal medya hesabından bildirdi. Bu bağlamda, “Solana Mainnet-Beta bir performans düşüşü yaşıyor. Blok ilerlemesi şu anda durdu. Çekirdek mühendisler ve doğrulayıcılar aktif olarak araştırıyor” dedi. Solana Blockchain izleyicilerinin verilerine göre, son işlenen bloklar TSİ 12:52’de gözlemlendi.

Ancak, son verilere göre Solana yeniden başlatma ilerlemesi %30’u aştı. Ağ özkaynaklarının %80’i aktif duruma geldiğinde, ağ yeniden başlayacak.

Phantom Wallet’ın 3 milyon kullanıcıyı aştı

Phantom’un Google Chrome uzantısının kullanıcı sayısı 3 milyonu aştı.

Oasys, oyun ekosistemini genişletiyor

Blockchain oyunlarında bir öncü olan Oasys Blockchain, Salı günü NFT pazarı X2Y2 Pro’yu oyun ekosistemine entegre ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, bu son stratejik hamlenin, Oasys’deki oyuncuların ve kullanıcıların NFT varlıklarını kolayca satın almalarına, satmalarına veya ödünç vermelerine olanak sağlamayı amaçladığı ve bunun da platformdaki Web 3 oyunlarında ‘devrim niteliğinde’ bir geçişe işaret ettiği belirtildi.

X2Y2’den bir ekip üyesine göre, Oasys ile entegrasyon, NFT sahiplerine ve oyunculara varlıkları üzerinde daha fazla fırsat ve yetenek sunarak Blockchain oyunlarının ilerlemesine büyük katkı yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir