SOL, DOGE, AVAX, XRP Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Spot ETF kararı yaklaşırken Bitcoin şaşırtıcı bir düşüş gösteriyor. Buna karşı ETH yükselişe geçerken altcoin’ler yükseliyor. Bitcoin ve XRP Coin gibi altcoin’lerde dikkat edilmesi gereken önemli destek ve direnç seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 9 Ocak’ta spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurularının onaylandığına dair bir tweet attı. Ancak daha sonra SEC’in sosyal hesabının hacklendiğini ve hiçbir ETF’nin onaylanmadığını söyledi. Hacklenen tweetin ardından Bitcoin hızla yaklaşık 48.000 dolara yükseldi. Ancak daha sonra kazançlarını geri verdi. Sessiz tepkiye dikkat çeken ticaret firması QCP Capital, onayın “çoğunlukla fiyatlandırıldığını ve onay sonrası büyük bir ralli olmayabileceğini” tahmin ediyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bu olay kısa vadede volatiliteyi artırsa da, uzun vadeli trend bozulmadan kalabilir. Bir ya da daha fazla spot Bitcoin ETF‘sine yeşil ışık yakılmasının ardından piyasalarda satışlar yaşansa bile, uzun vadeli yatırımcılar düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görebileceğinden aşağı yönlü hareketin sınırlı kalması muhtemel.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 8 Ocak’ta yükselen üçgen formasyonunun üzerinde kapanarak yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterdi. Yükseliş formasyonunun hedefi 49.178 dolar.

Ayılar, fiyatı 44.700 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor. Bunu yaparlarsa, BTC’nin long likidasyona tanık olması mümkün. Böylece, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (42.078 dolar) düşmesi olası. Satışlar bu desteğin altında hızlanabilir ve BTC 37.980 dolara kadar düşebilir. Bunun yerine, fiyat 44.700 dolardan toparlanırsa, boğaların seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Bu, 49.178 dolara ve daha sonra 52.000 dolara yükselme olasılığını artıracaktır.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH, 9 Ocak’ta 50 günlük SMA’dan (2.232 dolar) keskin bir şekilde yükseldi. Bu da daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösterdi. Boğalar 10 Ocak’ta alımlarına devam etti ve fiyatı 2.400 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı.

Alıcıların fiyatı 2.400 doların üzerinde tutması, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. ETH’nin 2.700 dolara ve ardından psikolojik açıdan önemli olan 3.000 dolar seviyesine sıçraması mümkün. Bu iyimser görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın (2.294 dolar) altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olur. Bu da bir süre daha 2.100 ila 2.400 dolar arasında menzile bağlı bir hareket önerecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Boğalar 8 ve 9 Ocak’ta BNB’yi 20 günlük EMA’nın (298 dolar) üzerinde tutmayı başardı. Ancak anlamlı bir toparlanma başlatamadılar. Bu durum, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kapanırsa, BNB’nin boyun çizgisine düşmesi olası. Boğaların, satış baskısının yavaşladığını göstermek için fiyatı 310 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. BNB’nin daha sonra 327 dolara ve ardından 338 dolarla en yüksek seviyeye çıkmaya çalışması mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 8 Ocak’ta yükseliş trendi çizgisinden geri döndü. Ancak boğalar düşüş trend çizgisindeki engelin üstesinden gelemedi.

20 günlük EMA (96 dolar) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu durum SOL’un bir süre daha yükseliş ve düşüş trendi çizgileri arasında sıkışıp kalacağını gösteriyor. Ayılar fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına düşürürse, satışların artması mümkün. Bu durumda SOL’un 67 dolara düşmesi olası. Alternatif olarak, fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecektir. SOL’un daha sonra 117 dolara yükselmesi muhtemel.

Ripple (XRP Coin) fiyat analizi

XRP Coin bir süredir 0,57 dolar seviyesinde dolaşıyor. Bu da XRP Coin boğalar ile ayılar arasında zorlu bir savaşa işaret ediyor.

20 günlük EMA (0,59 dolar) aşağı eğimli. Ayrıca, XRP Coin için RSI 38’in altında. Bu da ayıların üstünlüğü elinde tuttuğunu gösteriyor. Fiyat 0,54 doların altına düşerse satışların artması mümkün. Bu durumda XRP Coin fiyatının 0,50 dolara kadar düşmesi masaya gelir. Yukarı yönde, boğaların gücü göstermek için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarması gerekecek. Fiyat düşüş trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra kısa vadeli eğilimin alıcılar lehine değişmesi mümkün. XRP Coin fiyatının 0,67 dolara ve ardından 0,74 dolara yükselmesi olası.

ADA, AVAX, DOGE, DOT ve MATIC analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 8 Ocak’ta 0,46 dolar desteğinden yaptığı keskin sıçrama 20 günlük EMA (0,55dolar) yakınında durdu. Bu da ayıların pes etmediğinin sinyalini verdi.

Fiyatın, dikkat etmek gereken kilit seviye olmaya devam eden 0,46 dolar desteğine kayması mümkün. Alıcılar, bu seviyeyi şiddetle koruyacaktır. Çünkü bu seviyenin altına inilmesi satışları yoğunlaştırabilir ve ADA’yı 0,37 dolara düşürebilir. Fiyat 0,46 dolardan toparlanırsa, boğalar yine 20 günlük EMA’daki bariyeri aşmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, ADA’nın düşüş trend çizgisine yükselmesi olası. Burada boğaların ayıların güçlü direnciyle karşılaşması muhtemel.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX 9 Ocak’ta baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinden aşağı döndü. Bu da ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya çalıştığını gösteriyor.

AVAX’ın kritik bir seviye olan 31 dolara düşmesi mümkün. Eğer 31 dolar desteğini kırarsa, satışların artacaktır. Bu durumda AVAX’ın 26 dolarlık formasyon hedefine doğru inmesi muhtemel. Aksine, eğer fiyat 31 dolar seviyesinden güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğaların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösterecektir. Bu da muhtemelen AVAX’ı bir süre daha 31 ila 38 dolar arasında tutacaktır. Bir kırılma ve 38 doların üzerinde kapanış, ayıların kontrollerini kaybedebileceğini gösterecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE’nin 9 Ocak’taki toparlanma girişimi 20 günlük EMA’nın (0,09 dolar) yakınında söndü. Bu da ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 0,07 dolarlık bir sonraki desteğe çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bu seviye muhtemelen alıcıları çekecektir. Ancak boğalar 20 günlük EMA’daki engeli aşamazsa, 0,06 dolara düşme olasılığı artar. Bu varsayımın aksine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, satış baskısının azalacağını gösterecektir. DOGE’nin daha sonra 0,10 ila 0,11 dolarlık genel direnç bölgesine yükselmesi olası.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar 8 Ocak’ta Polkadot’u 50 günlük SMA’nın (6,96 dolar) altına çekti. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü gibi daha düşük seviyeleri koruyamadılar.

Küçük bir olumsuzluk, boğaların tempoyu koruyamaması ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (7,58 dolar) üzerine çıkaramaması. Bu da ayıların 20 günlük EMA’yı dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Fiyat 6,50 dolar desteğinin altına düşerse, DOT düşüş eğilimli bir H&S formasyonunu tamamlayacaktır. Boğalar aşağı yönlü hareketi önlemek istiyorsa, fiyatı 7,90 dolar direncinin üzerine çıkarmaları gerekecek. Bu, muhtemelen 8,80 dolara yükseliş için kapıları açacaktır.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 8 Ocak’ta 0,73 dolardan sıçradı. Ancak toparlanma 50 günlük SMA (0,85 dolar) yakınında satışla karşı karşıya.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA (0,87 dolar) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, MATIC’in tekrar 0,70 dolarlık güçlü desteğe doğru düşmesi mümkün. Aksine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterecektir. Bu durumda MATIC, aşılması zor bir engel olduğunu kanıtlayacak olan 1 dolarlık genel dirence doğru bir ralli girişiminde bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir