Müzik Öğretmeni Darp Edilip Tacize Uğradı: Devlet Çıtını Çıkarmadı!

Mersin’in Mezitli’de 41 yaşındaki Müzik öğretmeni S.S. apartmanının önündeki hamile kediye mama verdiği esnada daha önce hiç tanımadığı 63 yaşındaki Ramazan Benli tarafından darbedildi.

Şiddete uğrayan müzik öğretmeninin yaşadıkları bununla kalmadı taciz ve tehdit de edildi. 63 yaşındaki Ramazan Benli’nin yumruklu saldırısına maruz kalan S.S. darp raporu alıp şikâyetçi oldu ve basit yaralama suçundan dava açıldı. Ancak yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Ramazan Benli’nin S.S.’ye yönelik taciz ve tehditlere başladı.

SUÇ DUYURUSUNA “KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR” KARARI

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, S.S.’nin Ramazan Benli’nin tehditleri hakkındaki suç duyurusu, “kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatıldı.

S.S., ayrıca bir de Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na taciz suçundan suç duyurusunda bulundu. Ancak bu dosya da yine “kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatıldı.

MEMLEKETİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDI

Saldırı sonrasında devam eden tehdit ve tacizler nedeniyle öğretmenliği bırakmak zorunda kaldığını belirten S.S., BirGün’e yaptığı açıklamada, “Saldırıya uğradığım günden beri travma sonra stres bozukluğu teşhisi ile psikolojik tedavi görüyorum. Mesleğime ara vermek zorunda kaldım. Memleketimi terk etmek zorunda kaldım. Evimde oturamaz duruma geldim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir