İki Usta Analist Bitcoin ve Altcoinler İçin Yol Haritasını Açıkladı!

Kripto piyasası dalgalı bir seyir izlerken analistler de farklı tahminlerle ortaya çıkıyor. Rekt Capital takma adlı popüler bir analist, Bitcoin’in yakında önceki piyasa döngülerine benzer bir parabolik hareket yapacağını söylüyor. Analist ayrıca, altcoinler için yükselişin anahtarını açıklıyor. Diğer tarafta Crypto Capo takma adlı analist, Bitcoin ve altcoin’ler için yukarı yönlü bir hamle sonrası çöküş bekliyor.

Rekt Capital Bitcoin için yol haritasını çıkarıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin keskin hareketlere tanık oldu. BTC, 3o bin dolara gidiyor derken 40 bin doları geri almayı başardı. Ancak, bundan sonrası nasıl bir hareket izleyeceği belirsiz. Rekt Capital, Bitcoin’in fiyat modelinin 2020 ve 2016 da dahil olmak üzere önceki halving yıllarındaki benzer aşamaları izleyeceğini tahmin ediyor. Bir sonraki halving olayı Nisan ayında gerçekleşecek. Böylece, madencilerin ödüllerinin yarıya inmesine yol açacak. Analiste göre, Bitcoin’in fiyat hareketinin parabolik dördüncü aşamadan önce üç farklı aşamadan geçmesi muhtemel. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin parabolik yükseliş trendine (yeşil) giriş gereksinimleri:

  • Mevcut geri çekilmeden sağ çıkmak (turuncu).
  • Halving öncesi geri dönüşten sağ çıkın (koyu mavi daire).
  • Halving sonrası yeniden birikimden kurtulmak (kırmızı). Yeterince kolay mı? Hadi gidelim.
Kaynak: Rekt Capital

Analist ayrıca Bitcoin’in halving olayına kadar, halving öncesi yıllara benzer şekilde önemli bir düzeltme yaşayabileceği konusunda uyarıyor. Bu konuda analist, “Bitcoin’deki bu mevcut düşüşten bıktıysanız, fiyatın en az %20 daha düşüş yaşayacağı halving olayına kadar bekleyin.” diyor.

Kaynak: Rekt Capital

Yükseliş için altcoinler bunu başarmalı!

Rekt Capital ayrıca altcoinler için piyasanın görünümüne bakıyor. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto varlık hariç olmak üzere, altcoinlerin toplam piyasa değerinin, altcoinlerin yükseliş trendini sürdürmesi için haftalık kapanış bazında 189 milyar dolar civarında kilit bir seviyede tutulması gerektiğini öngörüyor. Bu bağlamda analist, altcoinler için şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Altcoin piyasa değerinin yükseliş trendini sürdürmesi için mevcut siyah üçgen piyasa yapısını koruması gerekiyor. Şu anda destek için tabanını test ediyor. Altındaki aşağı yönlü fitillere izin veriliyor. Ancak yükseliş trendinin devam etme şansı için tutması gerekiyor.

Kaynak: Rekt Capital

En büyük 10 kripto hariç mevcut toplam piyasa değeri, yazı sırasında 187,68 milyar dolar seviyesinde.

Altcoinler önce yükselecek, sonra tam çöküş olacak!”

Crypto Capo da kripto piyasasının görünümünü değerlendiriyor. Analist, Bitcoin’e benzer şekilde kısa vadede altcoinler için yükseliş beliyor. Ancak, bundan sonra şiddetli çöküş tahminine sadık kalıyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda büyük bir desteği test ediyor. C’nin 5. dalgası eksik ve ana dirence henüz ulaşılmadı. Ayrıca çoğu altcoin son bir yükseliş istiyor gibi görünüyor. Bu yüzden altcoinlere biraz daha ekledim (%30). Son ayak yukarı, ardından yeni diplere doğru tam dönüş.

Altcoinler için piyasa değeri tahmini. Kaynak: CryptoCapo

Bu arada Crypto Capo, geçtiğimiz hafta Bitcoin için de tahminlerini paylaştı. Analist, Bitcoin için de benzer bir senaryo öngörüyor. Bu doğrultuda Crypto Capo, şunları söylüyor:

BTC planı: Diğer günün satışından sonra, fonlar sıfırlandı ve fiyat bir LTF dip formasyonu oluşturdu. Son yüksek seviyenin üzerinde çok fazla likidite var. Bu nedenle tersine dönmeden önce 50 bin hala mümkün. Ayrıca, altcoinler pompalanacak gibi görünüyor. LTF yükseliş. Sonra tekrar düşüş.

Bitcoin piyasa değeri tahmini. Kaynak: CryptoCapo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir