Erdoğan’dan dikkat çeken gece yarısı atamaları: Tabancalı müdür de var, tarikatlarla gizli toplantı yapan da

Cumhuriyet Gazetesi’nden Aytunç Ürkmez’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 10 ilin (Ankara, Aydın, Bitlis, Gümüşhane, İstanbul, Kastamonu, Kilis, Muğla, Siirt, Sivas) milli eğitim müdürü görevden alındı. 28 ilin milli eğitim müdürlüklerine yeni görevlendirme yapıldı.

RAMAZAN’DA ÇOCUKLARDAN ‘HADİSİMİ OKUDUM’ KONULU RESİMLER İSTEMİŞTİ

Görevden alınan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, 2020’de Ramazan nedeniyle il milli eğitim müdürlüğünün başlattığı etkinlik kapsamında çocuklardan “Duamı okudum”, “Hadisimi okudum” konulu video ve resimler istemişti.

TARİKAT VE CEMAATLERLE GİZLİ TOPLANTIYA KATILMIŞ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da görevden alınan isimler arasında yer alıyor.. Yazıcı 2018’de Tokat İl Milli Eğitim Müdürü iken Eğitim Bir-Sen 1 nolu şubeyle işbirliği protokolü imzalamıştı. Bu kapsamda okullarda kurulacak kulüplerde “Arapça”, “40 hadis”, “esmaül hüsna” kurslarının açılması hedeflenmişti. Yazıcı, 17 Ocak 2021’de dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başkanlığında tarikat ve cemaatlerle gizli toplantıya katılmıştı.

YENİ MÜDÜR, VAKIFLARLA İMZALADIĞI PROTOKOLLE GÜNDEME GELMİŞTİ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür getirildi. Yentür, Ensar Vakfı, İmam Hatipliler ve Mezunlar Derneği, Kuran’a Hizmet Derneği ve İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İzmir İl Temsilciliği ile imzaladığı protokolle gündeme gelmişti.

TABANCALI MÜDÜR

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilen Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke de dikkat çekti. Yerel basının iddiasına göre polis koruması ile dolaşan Tevke, tabanca taşıyordu. Tevke’nin keyfi olarak okul müdürlerini görevden aldığı ve ilçe müdürlerine baskı yaptığı da iddialar arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir