CHP’li yöneticiden kurultay yorumu: Ne kadar sakin olsa ve “kazanırız” dese de Kılıçdaroğlu bu kez zorlanacak

CHP’li yönetici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ile gireceği kurultay yarışında “zorlanacağını” söyledi. 

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, CHP’de hafta sonu yapılacak kurultayla ilgili CHP’li yöneticinin sözlerini köşesine taşıdı.

Erkin’in aktardığına göre CHP’li yönetici, “Perşembeden sonra durumu göreceğiz. Şu ana kadar iki tarafın da yaptığı psikolojik savaş. Delegeler gelmeye başlasın, adam adama markaj yapılsın, durumu anlarız. Ancak… Ne kadar sakin olsa da ve ‘kazanırız’ dese de Kılıçdaroğlu bu kez zorlanacak. Durum Muharrem İnce’yle girdiği kurultay yarışı gibi değil. Ki o kurultayda bile Kemal Bey 790 oy almıştı. İnce’nin aldığı oy da 447 ki bu da yabana atılmamalıydı” dedi. 

Erkin, CHP’li bir başka ismin ise şunları kaydettiğini söyledi:

“Son üç gün ve salonda yapılacak konuşmalar belirleyecek. Geçen hafta kaleme aldığın yazı vardı: ‘Kılıçdaroğlu salona gelmeden bu işi bitirmek istiyor.’ Çok doğru ama geç kalındı. Delege o salondaki konuşmalardan da mutlaka yönelimini değiştirecektir.” 24 Ekim’deki yazımda dediği gibi: “İllerden gelen bilgiler ise önde olmasına rağmen Kılıçdaroğlu için durumun garanti olmadığını gösteriyor. Özgür Özel’in ise kazanma ihtimalinin (çok güçlü bir ihtimal olmasa da) olduğunu göstermekte… Şimdi her iki kesim bu başa baş duruma göre hareket ediyor.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir