Müzisyen Onur Şener öldürüldüğü yerde anıldı

Müzisyen Onur Şener için eğlence mekanının önüne karanfiller ve çelenk bırakılarak düzenlenen anma etkinliğinde, ailesi ve yakınları duygusal anlar yaşadı.

Ailenin avukatı Meltem Banko, “Onur’umuz 5 şahsın müşterek fail olarak hareket etmesi suretiyle bir yıl önce bugün, sadece istedikleri şarkıyı çalmadığı için canavarca hisle ve eziyet çektirilerek tam burada vahşice katledilmiştir. Onur Şener, sanatını icra ettiği mekanın önünde bir grup fail tarafından yaşamından, enstrümanlarından ve daha önemlisi biricik kızından koparılmıştır” dedi.

“MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Onur Şener’in bedenen bir daha yanlarında olamayacağını, ancak miras bıraktığı iyiliğin, hoşgörünün ve yardımseverliğin sonsuza dek yaşayacağını ifade eden Banko, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim bundan sonraki gayemiz, bu ateşin kıvılcımlarının başka masum çocukları üzmesinin, tek gayesi iyilik olanların böylesine vahşi olaylarla hayattan koparılmasının önüne geçmeye çalışmaktır. Heyet tarafından verilen cezanın, toplumun adalete olan inancına ve cezanın caydırıcılık amacının yerine getirilmesine hizmet etmediğini düşünmekteyiz. Biz, faillerin hak ettikleri cezayı alması ve bu davanın adaletle sonuçlanması için sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.”

“YÜKSEK MAHKEME’NİN CEZAYI BOZACAĞINA İNANCIM SONSUZ”

Onur Şener’in babası Erhan Şener ise aile olarak verilen cezadan memnun olmadıklarını söyleyerek, “Yüksek Mahkeme’nin verilen cezayı bozacağına ve tüm iştirak halinde müşterek faillerin hepsinin aynı cezaya çarptırılacağına inancım sonsuzdur” ifadesini kullandı.

“HER YERDE ONU GÖRÜYORUM”

Anne Leyla Pınar Şener oğlunun hayatını kaybetmesinden bugüne eğlence mekanının önüne ilk defa geldiğini belirterek, “Her yerde onu görüyorum. Benim aklım almıyor, nasıl kıyılır bir insana? 33 tane darbeyi benim oğluma nasıl vurdunuz cam kırıklarıyla? Hiçbir şey olmamış gibi ikisi içeride kaldı. Ağırlaştırılmış müebbet olan insanlar bunlar, iyi halden indirim aldı 25 yıla düştü. Öbür 3 kişi serbest bırakıldı. Kabul edemiyorum. Bunun için mücadelemizi sonuna kadar vermek istiyorum” diye konuştu.

Onur Şener davasında mahkeme heyeti, sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz’e ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası vermiş, takdir indirimi uygulayarak cezalarını 25’er yıla düşürmüştü. Diğer sanıklar Semih Soyalp, Gözde Gündüz ve Jale Erberk ise üzerlerine atılı tüm suçlardan beraat etmişti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir