Fuat Oktay, Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Genel Merkezi’ni ziyaret eden Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile bir araya geldi.

Oktay görüşmede, 6 Şubat’ta meydana gelen Maraş merkezli depremlerin büyüklüğüne ve etkili olduğu geniş alana işaret ederek, “bu ölçekte yürütülen bir depremle mücadelenin kayıtlarda benzerinin bulunmadığını” söyledi.

Oktay, “Devlet ve milletçe topyekun, hep birlikte bunu geride bıraktık. Çok hızlı bir şekilde kalıcı konutların, altyapıların ve şehirlerin inşası sürecine giriyoruz. İstanbul’da Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bilim insanları ile yaptığımız toplantı bunun için gösterilen çabanın büyük örneğiydi. Saatlerce bu konuyu tartıştık ve uzman isimleri dinledik” ifadelerini kullandı.

“Barınma çalışmalarına odaklandık”

“Barınma ve konteyner çalışmalarına odaklandık” diyen Oktay, “Hızla sahaya sevk ediyoruz. 323 çadır kent var. Hızlı bir şekilde konteynerlere geçişi planlıyoruz. 209 konteyner kentin planlaması ve altyapı çalışmaları yapılıyor. Buralar birer şehir gibi inşa ediliyor. Buna odaklanmış durumdayız. Okulu, suyu, doğal gazı, elektriği ile birlikte yapılıyor. Bir yandan ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyası yürütülüyor. Yapılan yeni konutlarla birlikte güvenli konut sağlıyor olacağız.” şeklinde konuştu.

Çelebi: Erdoğan liderliğinde büyük bir mücadele yürütülüyor

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise “Maraş merkezli depremlerin asrın felaketi olduğunu ve bu felakete karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir mücadele yürütüldüğünü” söyledi.

Depremlerin ardından yapılan dezenformasyonlar yapıldığını belirten Çelebi, “vatandaşların arasına nifak sokulmasını doğru bulmadığını ve afetle yapılan mücadeleye odaklanarak acıları dindirip sıkıntıların ortadan kaldırılacağını” ifade etti.

Deprem bölgesini ziyaret ettiğini dile getiren Çelebi, “Müthiş derecede bir mücadele var. Bu fedakarlığı sürdürmemiz lazım. Amasız, çıkarsız tüm siyasilerin bu konuda bir araya gelmesi lazım. Dağ başında askerlerin dağıttığı yemeği yedik. AFAD’ın erzak dağıtımına şahit olduk. Yaralar sarılıyor, devletimiz güçlü devlet. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir